Company Logo
slide 1 slide 2 slide 3

„Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym”

 MG 2034W 24 maja 2018r. w Gimnazjum w Rzeczycy odbył się w Międzygminny Konkurs wiedzy pod hasłem „Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym” zorganizowany przez PT KRUS w Tomaszowie Maz., PIP w Piotrkowie Tryb., Wójtów Gmin Poświętne, Rzeczyca i Czerniewice oraz Gimnazjum w Rzeczycy. Celem konkursu było omówienie zagrożeń występujących podczas prac w gospodarstwie rolnym; zapoznanie uczestników z zasadami BHP podczas pracy na wsi; wykorzystanie zdobytej wiedzy w praktyce. Najlepszą drużyną okazali się nasi uczniowie z Gimnazjum w Rzeczycy, którzy byli bezkonkurencyjni.

Czytaj więcej: „Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym”

Wizytacja kanoniczna ks. bp dr Wojciecha Osiala

IMG 1613Młodzież Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Rzeczycy oraz nauczyciele ,pracownicy szkół  i rodzice spotkali się 21 maja 2018r w hali sportowej z  ks. biskupem  Wojciechem Osialem. Uczniowie pod okiem katechetek przygotowali bogaty  program artystyczny.

Czytaj więcej: Wizytacja kanoniczna ks. bp dr Wojciecha Osiala

INFORMACJA

INSPEKTOREM OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH W GIMNAZJUM W RZECZYCY JEST PANI GENOWEFA WIELGUS

 

„Zabawa w teatr”

Dnia 25 maja uczniowie klas III naszego gimnazjum wzięli udział w VI Przeglądzie Młodzieżowych Teatrów Profilaktycznych „Na Małej Scenie” w Inowłodzu, gdzie zdobyli wyróżnienie za przedstawienie „Powiedz NIE”, którego autorką była uczennica klasy III. Przygotowanie sztuki teatralnej to doskonały sposób na wychowanie późniejszego widza teatralnego. To również okazja do wielokierunkowego rozwoju intelektualnego i emocjonalnego. Uczniowie przygotowując sztukę „Powiedz NIE” dotknęli tematów trudnych związanych z patologią społeczną trapiącą różne dziedziny ich życia i szeroko pojętą profilaktykę.
Uczniowie otrzymali nagrody i dyplomy za najlepsze kreacje aktorskie pierwszoplanowe oraz drugoplanowe. Opiekun grupy była nauczycielka języka polskiego.

3 maja w Gimnazjum w Rzeczycy

IMG 0535W tym roku obchodziliśmy 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
W dniu 27 kwietnia odbył się w naszej szkole uroczysty apel przygotowany przez uczniów klas II i III. Młodzież zaprezentowała najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i Konstytucji 3 Maja, uzmysłowiła wszystkim, jak ważną rolę i znaczenie mają słowa: Ojczyzna i Patriotyzm.
Dnia 3 maja 2018 r. uczniowie poszczególnych klas wraz z wychowawcami wzięli udział w uroczystościach gminnych upamiętniających obchody tego szczególnego w historii naszej Ojczyzny wydarzenia.

Anna Malczewska

Czytaj więcej: 3 maja w Gimnazjum w Rzeczycy

"Szkolna Akademia Kompetencji" - informacja

"Zmiany do szczegółowego harmonogramu udzielania wsparcia w projekcie „Szkolna Akademia Kompetencji”współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego na rok szkolny 2017/2018"

pobierz

Licznik odwiedzin

Today5
Yesterday8
Week5
Month153
All66164

Currently are 7 guests and no members online

Strony polecane

Realizowane programy

  banner projektGim ok

 icon.jpg

wfos

logo
14949698931000 sks-logo-gotowe-12

LNU logo
Powered by Joomla!®. Copyright©2012 Gimnazjum im. J. Kochanowskiego w Rzeczycy.