Company Logo
slide 1 slide 2 slide 3

"Szkolna Akademia Kompetencji" - informacja

Zmiany do szczegółowego harmonogramu udzielania wsparcia w projekcie „Szkolna Akademia Kompetencji”współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego na rok szkolny 2017/2018.

"Szkolna Akademia Kompetencji" - informacja

Dyrektor Gimnazjum w Rzeczycy informuje, iż zgodnie z harmonogramem projektu „Szkolna Akademia Kompetencji” współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego zajęcia z fizyki i języka angielskiego nie odbędą się w dniu 20 marca 2018r. (wtorek).

"Szkolna Akademia Kompetencji" - informacja

Dyrektor Gimnazjum w Rzeczycy informuje, iż zgodnie z harmonogramem projektu „Szkolna Akademia Kompetencji” współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego zajęcia z matematyki nie odbędą się w dniach 20 - 22 marca 2018r. (wtorek, środa, czwartek).

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

IMG 01021 marca kwiaty pod obeliskiem Pamięci Ofiar Mieszkańców Gminy przy Urzędzie Gminy w Rzeczycy złożyli przedstawiciele uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, wraz z dyrektorami szkół: Grażyną Kielan i Małgorzatą Szczur. Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych zorganizowała nauczycielka historii, Grażyna Stankiewicz.
"Żołnierze Wyklęci", nazywani także "Żołnierzami Niezłomnymi", to żołnierze polskiego powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, którzy stawiali opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR. Większość z nich zginęła w trakcie walk lub została skazana na śmierć wyrokami komunistycznych sądów.
Narodowy Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych po raz pierwszy obchodzono 1 marca 2011 roku – w 60. rocznicę wykonania wyroku na siedmiu ostatnich członkach stowarzyszenia "Wolność i Niezawisłość".

Czytaj więcej: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Gimnazjum w Rzeczycy przystąpiło do projektu „100 szkół na Godzinę Kodowania"

image001Sto szkół w Polsce otrzymało darmowy dostęp do internetowej platformy do nauki programowania. To jeden z elementów akcji "100 szkół na Godzinę Kodowania" zorganizowanej przez Fundację Liga Niezwykłych Umysłów, która promuje naukę programowania wśród uczniów. Nasze Gimnazjum włączyło się do projektu. Nasi uczniowie będą mieli możliwość wykorzystania nowego sprzętu w pracowni internetowej. 

To oferta przede wszystkim dla szkół z mniejszych miejscowości. "Chcielibyśmy dotrzeć do szkół, które znajdują się w mniejszych miejscowościach, gdzie tak na co dzień jest trochę słabiej z dostępem do technologii. Naszą misją jest dotrzeć tam, gdzie dużym się nie chciało albo nie mieli takiej możliwości" – podkreśla współautor i współpomysłodawca Fundacji Wojciech Majeran.

Czytaj więcej: Gimnazjum w Rzeczycy przystąpiło do projektu „100 szkół na Godzinę Kodowania"

XV edycja Powiatowego Konkursu Plastycznego „Zaprojektuj swój świat”

konkursTo już XV edycja Powiatowego Konkursu Plastycznego „Zaprojektuj swój świat” , którego organizatorem jest Zespół Szkół Ponadginmazjalnych nr 6 w Tomaszowie Maz. Przewodnią myślą tegorocznego konkursu jest życie i twórczość holenderskiego artysty, przedstawiciela postimpresjonizmu, Vincenta van Gogha. Po etapie szkolnym, 2 marca 2018r. uczniowie rywalizowali w etapie finałowym, w ZSP nr 6 w Tomaszowie Maz. Naszą szkołę, pod kierunkiem P. Małgorzaty Szczur, w kategorii stylizacja postaci reprezentowała uczennica klasy IIIa Agata Liman, która ostatecznie otrzymała wyróżnienie.

Małgorzata Szczur

Czytaj więcej: XV edycja Powiatowego Konkursu Plastycznego „Zaprojektuj swój świat”

Licznik odwiedzin

Today19
Yesterday28
Week19
Month668
All55164

Currently are 10 guests and no members online

Strony polecane

Realizowane programy

  banner projektGim ok

 icon.jpg

wfos

logo
14949698931000 sks-logo-gotowe-12

LNU logo
Powered by Joomla!®. Copyright©2012 Gimnazjum im. J. Kochanowskiego w Rzeczycy.