pobierz

Informacja

Dyrektor Gimnazjum w Rzeczycy informuje, iż zgodnie z harmonogramem projektu „Szkolna Akademia Kompetencji” współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego zajęcia z geografii i fizyki nie odbędą się w dniach 9 – 10 maja 2018r. (środa, czwartek).

XVIII Festiwal "Wieś polska w poezji i prozie"

IMG 0400W dniu 6 IV 2018 roku odbył się konkurs recytatorski, którego idea narodziła się 18 lat temu. Od tego roku, ze względu na reformę oświaty, uczestnikami byli również uczniowie klas VI i VII szkoły podstawowej i gimnazjów. Opiekunami uczniów z Gimnazjum w Rzeczycy były Panie Anna Malczewska i Anita Kurpińska.
W festiwalu brało udział 15 uczniów z następujących szkół: Zespół Szkolno Przedszkolny w Jeżowie, Szkoła Podstawowa w Poświętnem, Gimnazjum w Rzeczycy, Szkoła Podstawowa w Cielądzu, Szkoła Podstawowa w Rzeczycy.
Konkurs ukazał polszczyznę w jej bogactwie i całej różnorodności, od języka literackiego do gwar ludowych, w których często wyraża się kultura małych Ojczyzn. Jego celem była dbałość o zachowane tradycji wsi polskiej, rozbudzenie zainteresowań poezją i prozą o tematyce ludowej, rozwijanie umiejętności interpretacji scenicznej tekstów literackich, popularyzowanie literatury wśród uczniów oraz integracja środowiska młodzieży szkolnej, popularyzowanie naszego regionu.
Jury pod przewodnictwem Iwony Łuszcz- Krawczyk zastępcy Wójta Gminy Rzeczyca ogłosiło werdykt. Finalistami festiwalu, którego tematyka stanowi niewątpliwie promocję wsi polskiej, zostali:

Czytaj więcej: XVIII Festiwal "Wieś polska w poezji i prozie"

"Szkolna Akademia Kompetencji" - informacja

Zmiany do szczegółowego harmonogramu udzielania wsparcia w projekcie „Szkolna Akademia Kompetencji”współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego na rok szkolny 2017/2018.

"Szkolna Akademia Kompetencji" - informacja

Dyrektor Gimnazjum w Rzeczycy informuje, iż zgodnie z harmonogramem projektu „Szkolna Akademia Kompetencji” współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego zajęcia z fizyki i języka angielskiego nie odbędą się w dniu 20 marca 2018r. (wtorek).

"Szkolna Akademia Kompetencji" - informacja

Dyrektor Gimnazjum w Rzeczycy informuje, iż zgodnie z harmonogramem projektu „Szkolna Akademia Kompetencji” współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego zajęcia z matematyki nie odbędą się w dniach 20 - 22 marca 2018r. (wtorek, środa, czwartek).