Company Logo
slide 1 slide 2 slide 3

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

 

800 Msza Święta w kościele parafialnym w Rzeczycy.

900 Uroczyste zakończenie roku szkolnego w hali sportowej.

1000 Spotkanie uczniów z wychowawcami w klasach.

1130 Odwozy uczniów

Noc Bibliotek 2017

3 czerwca 2017r. to już trzecia edycja ogólnopolskiej akcji Nocy Bibliotek. Biblioteka Szkolna przy PSP i Gimnazjum w Rzeczycy oraz Biblioteka Publiczna przy Gminnym Ośrodku Kultury w Rzeczycy zorganizowały regionalną akcję Noc Bibliotek dzień wcześniej – 2 czerwca. W akcji uczestniczyli uczniowie PSP im. Narcyzy Żmichowskiej i uczniowie Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Rzeczycy. Nasze spotkanie rozpoczęło się o godzinie 1715 w budynku PSP i Gimnazjum w Rzeczycy. Zaczęliśmy prezentacjami ,,Joseph Conrad” i ,,Ciekawostki o książkach”, które przedstawiła nauczyciel biblioteki – Monika Fau. Pierwsza prezentacja poświęcona była życiu i twórczości Józefa Teodora Konrada Korzeniowskiego czyli Josepha Conrada. Sejm Rzeczpospolitej Polskiej ogłosił rok 2017 rokiem właśnie tego twórcy. Z prezentacji uczniowie dowiedzieli się o pisarzu polskiego pochodzenia, który swoje książki pisał w języku angielskim. Z prezentacji ,,Ciekawostki o książkach” uczniowie dowiedzieli się m.in. o najstarszej książce z 24-karatowego złota napisanej w języku Etrusków, którego nikt jeszcze w pełni nie odczytał. Z kolei najdroższą na świecie książką jest ,,The Birds of America’’ (Ptaki Ameryki) – jeden z egzemplarzy tej książki osiągnął cenę 10 milionów dolarów.

Czytaj więcej: Noc Bibliotek 2017

II Dzień Narodów

IMG 4619W dniu 24. maja 2017r. obchodziliśmy w naszej szkole po raz drugi Dzień Narodów. Jego głównym celem było szerzenie wiedzy o krajach azjatyckich, a także zainteresowanie uczniów kulturą innych krajów, szerzenie wiedzy historycznej, geograficznej i rozwijanie wśród uczniów umiejętności, zachęcanie ich do poszerzenia swojej wiedzy z zakresu historii, sztuki, muzyki, architektury, polityki, kuchni, tańca i socjologii. W maju przewodniczący każdej klasy wylosował jeden kraj. Każda klasa miała za zadania przygotować 15minutową prezentację o danym kraju. Podczas oglądania prezentacji wszyscy mogli podziwiać stoiska, ze specjałami typowymi dla danego kraju. Wszystkie klasy przygotowały swój kraj perfekcyjnie. Pełen atrakcji Dzień Narodów minął bardzo szybko. Dziękujemy wychowawcom, którzy czuwali nad organizacją i przebiegiem tego wydarzenia. Dzień ten był miłą odmianą od tradycyjnych lekcji. Dziękujemy komisji w skład której wchodziła Pani Wójt Iwona Łuszcz- Krawczyk, Pani Dyrektor Grażyna Kielan i Pani Marta Skoneczny. W nagrodę za wysiłek i kreatywność wszyscy uczniowie otrzymali słodycze ufundowane przez szkołę. 

Pomysłodawcą i głównym organizatorem przedwsięzięcia była Pani Agata Ostalska.

Czytaj więcej: II Dzień Narodów

II Powiatowy Konkurs Wiedzy o Społeczeństwie "Jestem dzieckiem i mam swoje prawa" pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka pana Marka Michalaka

DSC 548326 maja 2017 roku troje uczniów naszej szkoły uczestnictwo w drugim etapie Powiatowego Konkursu Wiedzy o Społeczeństwie organizowanym przez Zespół Szkół nr 8 w Tomaszowie Mazowieckim. Byli to: Kinga Bojdo, Dawid Perek, Dawid Wieszkowski. Nasza uczennica Kinga Bojdo zajęła trzecie miejsce w tym konkursie. Wydarzenie to miało szczególną oprawę, gdyż gościem szkoły organizującej konkurs był Rzecznik Praw Dziecka - pan Marek Michalak.
Po wręczeniu nagród miał miejsce panel dyskusyjny z Rzecznikiem Praw Dziecka, który odpowiadał na niełatwe pytania uczniów. Mówił o codziennej pracy, zachęcał do dyskusji z dorosłymi na temat praw dziecka.
Opiekunami uczniów była p. Grażyna Stankiewicz.

Czytaj więcej: II Powiatowy Konkurs Wiedzy o Społeczeństwie "Jestem dzieckiem i mam swoje prawa" pod patronatem...

Wolontariat młodzieży gimnazjalnej

20170504 121929W okresie Wielkiego Postu w naszej szkole odbyła się zbiórka przyborów szkolnych, artykułów higienicznych, ubranek i zabawek dla dzieci z Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie z oddziału neurologii.
Akcja pomocy chorym dzieciom, której inicjatorką była uczennica kl. I b, to doskonały sposób pomnażania dobra i pomocy, oparty o ideę miłości, wzajemnej wolności i wiary w potencjał drugiego człowieka.
Uczniowie naszej szkoły chętnie wzięli udział w tej nietypowej, pięknej akcji charytatywnej, ponieważ czują potrzebę pomagania innym. W powyższą zbiórkę oprócz naszej młodzieży i pracowników szkoły, włączył się Urząd Gminy w Rzeczycy i sklep ogólnospożywczy ,,Asia’’.
Zbiórkę prowadzili uczniowie klasy I b pod opieką wychowawcy, p. Antoniny Karwat.
Zebrane przedmioty i artykuły zostały przekazane do szpitala w dniu 9 maja 2017r.

Czytaj więcej: Wolontariat młodzieży gimnazjalnej

Rekrutacja do programu wsparcia uczniów o wybitnych uzdolnieniach

cropped-KFnrD logoRGBNa zgłoszenia nowych kandydatek i kandydatów czekamy do 30 czerwca. Znasz zdolną uczennicę, pracowitego ucznia, młodego poetę, nastoletnią badaczkę? Daj im znać o nas!

Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci pomaga w rozwoju uczniom szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjów i szkół podstawowych o wybitnych uzdolnieniach poznawczych, technicznych, plastycznych, baletowych* i muzycznych, organizując sytuacje sprzyjające rozwojowi uzdolnień specjalnych i rozwojowi ogólnemu.

Nasze stowarzyszenie nie udziela pomocy pieniężnej o charakterze socjalnym – nominacje Funduszu są przyznawane osobom, które mają znaczące osiągnięcia i chcą pracować nad swoim rozwojem. Fundusz zapewnia bezpłatny udział w zajęciach prowadzonych przez pracowników wyższych uczelni i instytutów Polskiej Akademii Nauk, takich jak: obozy naukowe, staże badawcze, seminaria, organizuje warsztaty naukowe, muzyczne i plastyczne, koncerty i wystawy; stypendystom pomaga też finansowo w realizacji działań służących rozwojowi, np. w udziale w muzycznych kursach mistrzowskich i konkursach międzynarodowych.

Nowe wnioski o pomoc Funduszu dla ucznia powinny wpłynąć do Biura Funduszu do końca czerwca.

Rekrutację prowadzimy przez internet.


Każdego roku w maju i czerwcu czekamy na nowe zgłoszenia do naszego programu.

Wypełnij formularz rejestracyjny pod adresem:
baza.fundusz.org/rejestracja

Czytaj więcej: Rekrutacja do programu wsparcia uczniów o wybitnych uzdolnieniach

Licznik odwiedzin

Today24
Yesterday32
Week221
Month988
All45032

Currently are 3 guests and no members online

Strony polecane

 

banner1

banner2

banner4

 user top

 

 

 

Realizowane programy

  banner projektGim ok

 icon.jpg

wfos

logo
Powered by Joomla!®. Copyright©2012 Gimnazjum im. J. Kochanowskiego w Rzeczycy.