Company Logo
slide 1 slide 2 slide 3

VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

logo enŚwiatowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to bezpłatna akcja edukacyjna. Odbywa się każdego roku w ostatni piątek września. 30 września 2016 roku szkoły z różnych stron świata będą uczestniczyć w tym wydarzeniu.
Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.
Organizatorem Głównym jest Wydawnictwo WKM Rachmistrz ze Szczecinka, wyłączny wydawca kart Grabowskiego. Wydawnictwo promuje zabawową formę nauczania-uczenia się matematyki.

Również i nasza szkoła znalazła się w gronie 2821 szkół z Polski uczestniczących w ŚDTM.
Koordynatorem akcji w naszej szkole jest Pani Aneta Machnicka.

Czytaj więcej: VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Plan zajęć "Szkolna Akademia Kompetencji"

banner gorny

 

SzAUm26 09

Plan zajęć.pdf

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2016

IMG 0809W piątek 16 września 2016r uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w Akcji Sprzątanie Świata. W tym przedsięwzięciu uczestniczyli uczniowie klasy I a wraz z wychowawcą p. Ewą Sputowską oraz uczniowie klas trzecich pod opieką p. Rafała Strawińskiego i p. Andrzeja Gwizdonia. Biorący udział w akcji, dokładnie posprzątali teren wokół szkoły i kompleksu rekreacyjno-sportowego oraz pas drogowy. Zebrano kilka worków odpadów  w tym:  dużo butelek, puszek ,toreb foliowych itp. Sprzątanie to nie tylko zbiórka śmieci, ale kształtowanie u młodzieży pozytywnych nawyków dotyczących dbałości o środowisko naturalne.

Opiekunem akcji była p. Emilia Gwizdoń.

Czytaj więcej: SPRZĄTANIE ŚWIATA 2016

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

IMG 0661Jak każdego roku 1 września powitaliśmy nowy rok szkolny. Wypoczętych i radosnych uczniów powitał Wójt Gminy Pan Marek Kaźmierczyk. Następnie wystąpiła Pani Dyrektor Grażyna Kielan. Przedstawiła koncepcję pracy szkoły w nowym roku szkolnym oraz omówiła założenia zajęć dodatkowych, które będą się odbywać w ramach projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich – „Szkolna Akademia Kompetencji”. Celem projektu jest przygotowanie uczniów do efektywnego funkcjonowania na rynku edukacyjno-zawodowym. Będzie on realizowany w okresie od 1 sierpnia 2016 roku do 30 czerwca 2018 roku, a uczestniczyć w nim będzie 126 uczniów. Na zakończenie Pani Dyrektor życzyła wszystkim owocnej pracy, a uczniom klas trzecich dobrych wyników na egzaminach.

Czytaj więcej: Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

Kodo-jesień, Łódzkie 2016!

kodo-jesień-warsztaty-programowania-dla-gimnazjalistówWojewództwo Łódzkie zaprasza na bezpłatne, jednodniowe warsztaty informatyczne Kodo-jesień, Łódzkie 2016!
Oferta skierowana jest do uczniów gimnazjów z terenu Województwa Łódzkiego (klas 1-3) pragnących poznać podstawy programowania, grafiki komputerowej, modelowania 3D, tworzenia gier komputerowych i animacji.


Miejsce i termin
Warsztaty odbdą się w dniach 12.11.2016 r., 13.11.2016 r., 19.11.2016 r., 20.11.2016 r., 26.11.216 r., (5 dni - 5 spotka), godz. 10:00 – 16:00 w Łodzi, przy ul. Konstytucyjnej 42c. Będą prowadzone przez informatyków posiadajcych doświadczenie w pracy z młodzieżą.
Oferta
Jednodniowe warsztaty obejmują:
- 2 bloki zajęciowe w godzinach 10:00-16:00 z przerwą na posiłek
- ciepły, dwudaniowy obiad oraz przekąski i napoje
- wręczenie dyplomów uczestnictwa

Czytaj więcej: Kodo-jesień, Łódzkie 2016!

„Witaj, Szkoło! W lekkich tornistrach i ze zdrową żywnością”

InformacjaRodziców, osoby związane z oświatą i wszystkich zainteresowanych tematyką zdrowia dzieci i młodzieży 20 września, o godz. 12.00, zapraszamy do auli Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi na spotkanie „Witaj, Szkoło! W lekkich tornistrach i ze zdrową żywnością”. Pracownicy WSSE w Łodzi wygłoszą dwie prelekcje:

  • O przeciążonych plecakach szkolnych. Skutki zdrowotne, analiza problemu
  • Żywność w sklepikach i stołówkach szkolnych – w świetle nowego rozporządzenia

Czytaj więcej: „Witaj, Szkoło! W lekkich tornistrach i ze zdrową żywnością”

Licznik odwiedzin

Today1
Yesterday36
Week98
Month739
All33874

Currently are one guest and no members online

Strony polecane

 

banner1

banner2

banner4

 user top

 

 

 

Realizowane programy

  banner projektGim ok

 icon.jpg

wfos

logo
Powered by Joomla!®. Copyright©2012 Gimnazjum im. J. Kochanowskiego w Rzeczycy.