Company Logo
slide 1 slide 2 slide 3

Program stypendialny Marzenie o nauce

stypendium nmProgram stypendialny Marzenie o Nauce, polega na finansowaniu utalentowanym uczniom nauki w najlepszych liceach w Polsce. Program skierowany jest do zdolnej młodzieży kończącej gimnazjum, pochodzącej z miejscowości do 30 tysięcy. Osoby, które zgłoszą się do programu i pomyślnie przejdą proces rekrutacyjny oraz zostaną przyjęte do szkoły wskazanej przez EFC mogą liczyć na wsparcie przez cały okres nauki w liceum.
FORMULARZ ON-LINE
Szczegóły dotyczące zasad przyznawania Stypendiów Marzenie o Nauce znajdują się w regulaminie Stypendiów Marzenie o Nauce.
regulamin_mon_2017.pdf
Przyjmowanie zgłoszeń do programu stypendialnego Marzenie o Nauce kończymy 31 marca 2017 roku.

https://www.efc.edu.pl/pl/co_robimy/stypendia_marzenie_o_nauce

Akademia Młodego Ekonomisty

logo-AME 3Wydział Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego organizuje kolejną edycję programu Akademia Młodego Ekonomisty skierowanego do uczniów gimnazjów. Autorem projektu jest Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych, która wraz z największymi uczelniami w Polsce oferuje polskim gimnazjalistom rozwój kompetencji w zakresie marketingu, ekonomii, zarządzania i psychologii biznesu.

Czytaj więcej: Akademia Młodego Ekonomisty

Informacja

autobus1Od dnia 13 lutego zmienia się plan odwozów uczniów autobusem nr 1. Szczegóły poniżej.

 

Plan dowozu autobusem nr 1

 

Czytaj więcej: Informacja

Gminne Dyktando

IMG 2787W naszym gimnazjum odbywa się cyklicznie, zawsze w ferie zimowe, Gminne Dyktando. Tak też było w tym roku. Uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich zmagali się z pułapkami ortograficznymi w tekście będącym kontynuacją ubiegłorocznej historii o Scholastyce. 27 uczestników powitały: zastępca Wójta Gminy Rzeczyca – pani Iwona Łuszcz Krawczyk, pani dyrektor Grażyna Kielan, inspektor ds. oświaty pani Anna Stańczyk.
Pomimo zimowej aury i mrozu uczniowie chętnie stawili się w szkole. Dobre humory dopisywały wszystkim. Po podpisaniu listy obecności, zakodowaniu arkuszy, przystąpiono do pisania ze słuchu. Autorzy pięciu najlepiej napisanych dyktand zostaną nagrodzeni na koniec roku szkolnego. Tekst ortograficznego sprawdzianu ułożyła i podyktowała uczniom nauczycielka języka polskiego pani Anita Kurpińska.
Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek ufundowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Czytaj więcej: Gminne Dyktando

25. FINAŁ WOŚP

wosp2017Po raz kolejny 15 stycznia 2017r. zagrała w Rzeczycy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W naszej gminie centrum akcji było jak co roku w Gminnym Ośrodku Kultury. Przy wsparciu 29 uczniów naszego gimnazjum udało się zebrać 5756zł 12 gr.
W tym roku zbieraliśmy na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. W akcji uczestniczyło 29 wolontariuszy oraz troje opiekunów. Wraz z pracownikami Gminnego Ośrodka Kultury w akcji uczestniczyła nauczycielka Gimnazjum Agata Ewa Ostalska. Zbiórka była prowadzona na terenie całej gminy. Na wolontariuszy w GOK-u czekały kanapki, słodycze oraz gorąca herbata. Tak wysoka jak na wiejską gminę kwota zbiórki była możliwa dzięki bardzo dużej determinacji wolontariuszy oraz ułatwieniom logistycznym (transport zapewniony przez GOK).

Czytaj więcej: 25. FINAŁ WOŚP

Plan dowozów i odwozów obowiązujący od 30.01.2017r.

Autobus Smyk

Autobus 1

Autobus 2

Licznik odwiedzin

Today0
Yesterday62
Week158
Month944
All40041

Currently are one guest and no members online

Strony polecane

 

banner1

banner2

banner4

 user top

 

 

 

Realizowane programy

  banner projektGim ok

 icon.jpg

wfos

logo
Powered by Joomla!®. Copyright©2012 Gimnazjum im. J. Kochanowskiego w Rzeczycy.