Company Logo
slide 1 slide 2 slide 3

Dzień Edukacji Narodowej

IMG 1061W dniu 13 października 2016r. w Gimnazjum odbył się uroczysty apel z udziałem władz Gminy, w osobach: Pan Marek Kaźmierczyk – Wójt Gminy, Pani Iwona Łuszcz-Krawczyk – z-ca Wójta, Pani Grażyna Frączak – Skarbnik Gminy, Pani Anna Stańczyk – Inspektor ds. Oświaty i Pan Jacek Zakrzewski – Dyrektor GOK w Rzeczycy. W apelu udział wzięli uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły i rodzice.
Uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Zobowiązali się rzetelnie pracować i godnie reprezentować szkołę.
Następnie uczczono Dzień Edukacji Narodowej. Pan Wójt złożył życzenia wszystkim pracownikom Oświaty oraz wręczył nagrody wyróżnionym nauczycielom.

Czytaj więcej: Dzień Edukacji Narodowej

VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia z naszym udziałem

IMG 1024Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ang. World Multiplication Table Day) to bezpłatna akcja edukacyjna. Odbywa się każdego roku w ostatni piątek września. 30 września 2016 roku szkoły z różnych stron świata, w tym nasze Gimnazjum, uczestniczyły w tym wydarzeniu.
Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

Czytaj więcej: VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia z naszym udziałem

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Obraz 555Uczniowie Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego       w Rzeczycy włączyli się w akcję Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który przypada 29 września. Weronika Młynarczyk, Hanna Gwóźdź i Jakub Jankowski  czytali przedszkolakom z Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzeczycy wiersze Janiny Porazińskiej.  A były to m.in. wiersze: ,,Dorotka”,  ,,Baj, Baj, Baj…”, ,,Po drabinie” oraz baśń ,,Szewczyk Dratewka” . Przedszkolaki z uwagą słuchały swoich starszych koleżanek i kolegi. 29 września 2016r. przypadła 128. rocznica urodzin Janiny Porazińskiej – pisarki, poetki, redaktorki takich czasopism jak ,,Płomyk” i ,,Płomyczek”, tłumaczki literatury szwedzkojęzycznej. Uczniowie czytający jak i słuchający mieli okazję do zapoznania się z  językiem czytanych utworów  autorki jak i z przedmiotami bądź urządzeniami używanymi dawniej. Na Dzień Głośnego Czytania wybraliśmy poezję i prozę Janiny Porazińskiej nie tylko ze względu na przypadającą w tym dniu rocznicę jej urodzin, ale także ze względu na to, że pisarka zyskała międzynarodowy rozgłos. Jej książki tłumaczone były na wiele języków. Za swoją twórczość otrzymała wiele odznaczeń m.in. Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski oraz na wniosek dzieci została Kawalerem Orderu Uśmiechu.
Opiekunem akcji była p. Monika Fau.

Czytaj więcej: Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Wycieczka rowerowa klas pierwszych do Spały

20160922 10281522 września uczniowie klas pierwszych udali się na wycieczkę rowerową do Spały. Celem wycieczki była intergracja uczniów, a jednocześnie egzamin praktyczny w posługiwaniu się sprzętem asekuracyjnym. Młodzież rozwijała swoje społeczne umiejętności życiowe, które ułatwiają radzenie sobie z problemami życia codziennego. Uczniowie pokonywali własne słabości związane z lękiem wysokości i wykazali się dużą sprawnością fizyczną na ścieżce linowej. Dbali o własne bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo innych. W czasie drogi poznali walory Spalskiego Parku Krajobrazowego, uroki świetlistej dąbrowy w rezerwacie Konewka.

Wycieczka zakończyła się wspólnym posiłkiem na placu GOK-u przygotowanym przez rodziców.

Opiekunami wycieczki były wychowawczynie klas pierwszych, panie Antonina Karwat i Ewa Sputowska.

Czytaj więcej: Wycieczka rowerowa klas pierwszych do Spały

VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

logo enŚwiatowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to bezpłatna akcja edukacyjna. Odbywa się każdego roku w ostatni piątek września. 30 września 2016 roku szkoły z różnych stron świata będą uczestniczyć w tym wydarzeniu.
Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.
Organizatorem Głównym jest Wydawnictwo WKM Rachmistrz ze Szczecinka, wyłączny wydawca kart Grabowskiego. Wydawnictwo promuje zabawową formę nauczania-uczenia się matematyki.

Również i nasza szkoła znalazła się w gronie 2821 szkół z Polski uczestniczących w ŚDTM.
Koordynatorem akcji w naszej szkole jest Pani Aneta Machnicka.

Czytaj więcej: VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Plan zajęć "Szkolna Akademia Kompetencji"

banner gorny

 

SzAUm26 09

Plan zajęć.pdf

Licznik odwiedzin

Today23
Yesterday29
Week52
Month830
All34769

Currently are 3 guests and no members online

Strony polecane

 

banner1

banner2

banner4

 user top

 

 

 

Realizowane programy

  banner projektGim ok

 icon.jpg

wfos

logo
Powered by Joomla!®. Copyright©2012 Gimnazjum im. J. Kochanowskiego w Rzeczycy.