Company Logo
slide 1 slide 2 slide 3

AKCJA CHARYTATYWNA

    I TY MOŻESZ ZOSTAĆ BOHATEREM

    ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA
               mikołaj 2016    

Zbieramy słodycze dla dzieci z domu dziecka „Paulinka” we Włocławku.
Akcja trwa od 30.11.2016r. do 09.12.2016r.

Opiekunem akcji jest p. Agata Ostalska

"Bezpiecznie na wsi"

IMG 1395W dniu 25.11.2016 roku  w Gimnazjum odbyło się spotkanie dla uczniów klas I na temat bezpieczeństwa na wsi. Podczas spotkania pracownik KRUS omówił najczęstsze przyczyny wypadków, jakim ulegają dzieci w środowisku wiejskim, a następnie uczestnicy obejrzeli film na temat wypadków dzieci na wsi. Przedstawiono prezentację uczniom, jak można bezpiecznie pomagać rodzicom. Pokazano czynności których dzieci nie mogą wykonywać w gospodarstwie.  Na zakończenie odbył się konkurs wiedzy.
Laureaci konkursu:   

I miejsce Szymon Ozimek i Sylwia Tulin
II miejsce: Wiktoria Żegnałek  
Uczniowie otrzymali nagrody ufundowane przez OR KRUS w Tomaszowie Mazowieckim. Każdy uczestnik otrzymał również broszury KRUS z serii "Bezpiecznie na wsi",  elementy odblaskowe i długopisy.

Agata Ostalska

Czytaj więcej: "Bezpiecznie na wsi"

Koncert muzyczny "Podziel się dobrem"

IMG 1386W dniu 23.11.2016r. w Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Rzeczycy odbył się program profilaktyki uzależnień w formie koncertu muzycznego pt.: „Podziel się dobrem” w wykonaniu p. Wiesława „BLACHY” Błażkiewicza, wirtuoza perkusji.
Była to forma profilaktyki skierowana do uczniów, nauczycieli a także rodziców i opiekunów.
Pan Błażkiewicz walczy o moralność młodego pokolenia, bo dzisiejsza młodzież narażona jest na wiele zagrożeń, a nie ma mechanizmów obronnych. Program posiadał kilka bloków tematycznych: przemoc i agresja wśród młodzieży, cyberprzemoc, uzależnienia od alkoholu, papierosów, narkotyków i dopalaczy. Problem dopalaczy był szczególnie wyeksponowany przez artystę, gdyż jest to bardzo niebezpieczna i często zakamuflowana forma uzależnienia. Program był wstrząsający, zmuszający do myślenia i pozostawił niezatarty ślad w umysłach młodych ludzi.

Czytaj więcej: Koncert muzyczny "Podziel się dobrem"

Spotkanie z Wojciechem Malajkatem

IMG 1301W dniu 16 listopada 2016r. uczniowie naszego Gimnazjum spotkali się z Wojciechem Malajkatem – aktorem teatralnym i filmowym, reżyserem, pedagogiem, rektorem Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele władz gminy: Iwona Łuszcz-Krawczyk – z-ca Wójta, Leszek Kosiacki – przewodniczący Rady Gminy, ks. Henryk Linarcik – proboszcz Parafii Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy, nauczyciele, młodzież z gimnazjum w Inowłodzu, uczniowie szkoły podstawowej w Rzeczycy oraz przedstawiciele lokalnej społeczności.
Artysta czytał wybrane fragmenty „Opisu obyczajów za panowania Augusta III” ks. Jędrzeja Kitowicza odnoszące się do obyczajów jak i wychowania dzieci w domu oraz w szkole. Następnie opowiadał o warsztacie swojej pracy, wspominał czasy szkolne i debiutanckie role. Młodzież miała wiele pytań do p. Wojciecha Malajkata dotyczących zarówno życia zawodowego jak i prywatnego. Aktor okazał się sympatycznym i otwartym człowiekiem. Chętnie rozdawał autografy i pozował do pamiątkowych zdjęć.
Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy ks. Proboszcza Henryka Linarcika.

Czytaj więcej: Spotkanie z Wojciechem Malajkatem

Narodowe Święto Niepodległości

IMG 113110 listopada 2016 r. w naszej szkole odbył się apel z okazji 98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie przedstawili spektakl „Lekcja historii”, którego celem było przekazanie wiedzy historycznej na temat drogi Polski do niepodległości oraz budzenie postaw patriotycznych i kontynuacja tradycji narodowych. Uczniowie przypomnieli najważniejsze wartości naszych przodków. Podkreślili, że dzięki tym, którzy oddali życie za Polskę, mogą żyć w wolnej Ojczyźnie.
Opiekunem uczniów była p. Anna Malczewska.
Chór szkolny przygotowała p. Agnieszka Strawińska.
Dekorację przygotowała p. Małgorzata Szczur.
Przedstawienie przygotowane przez uczniów zostało powtórzone dla społeczności lokalnej podczas gminnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

Czytaj więcej: Narodowe Święto Niepodległości

Rekrutacja uzupełniająca w ramach projektu

 

banner gorny

Gmina Rzeczyca ogłasza
rekrutację uzupełniającą uczennic i uczniów Gimnazjum w Rzeczycy

 

na wolne miejsca

 

na kołach z biologii i fizyki
w ramach projektu

 

„Szkolna Akademia Kompetencji”

 

 

1.08.2016 – 30.06.2018

 

 

Zgłoszenia do udziału w projekcie przyjmowane są w Gimnazjum w Rzeczycy w okresie 22.11-25.11.2016 r.

 

Udział w projekcie jest bezpłatny.

 

 Formularz zgłoszeniowy

Licznik odwiedzin

Today49
Yesterday38
Week49
Month218
All36605

Currently are 2 guests and no members online

Strony polecane

 

banner1

banner2

banner4

 user top

 

 

 

Realizowane programy

  banner projektGim ok

 icon.jpg

wfos

logo
Powered by Joomla!®. Copyright©2012 Gimnazjum im. J. Kochanowskiego w Rzeczycy.