Company Logo
slide 1 slide 2 slide 3

XVIII Festiwal "Wieś polska w poezji i prozie"

IMG 0400W dniu 6 IV 2018 roku odbył się konkurs recytatorski, którego idea narodziła się 18 lat temu. Od tego roku, ze względu na reformę oświaty, uczestnikami byli również uczniowie klas VI i VII szkoły podstawowej i gimnazjów. Opiekunami uczniów z Gimnazjum w Rzeczycy były Panie Anna Malczewska i Anita Kurpińska.
W festiwalu brało udział 15 uczniów z następujących szkół: Zespół Szkolno Przedszkolny w Jeżowie, Szkoła Podstawowa w Poświętnem, Gimnazjum w Rzeczycy, Szkoła Podstawowa w Cielądzu, Szkoła Podstawowa w Rzeczycy.
Konkurs ukazał polszczyznę w jej bogactwie i całej różnorodności, od języka literackiego do gwar ludowych, w których często wyraża się kultura małych Ojczyzn. Jego celem była dbałość o zachowane tradycji wsi polskiej, rozbudzenie zainteresowań poezją i prozą o tematyce ludowej, rozwijanie umiejętności interpretacji scenicznej tekstów literackich, popularyzowanie literatury wśród uczniów oraz integracja środowiska młodzieży szkolnej, popularyzowanie naszego regionu.
Jury pod przewodnictwem Iwony Łuszcz- Krawczyk zastępcy Wójta Gminy Rzeczyca ogłosiło werdykt. Finalistami festiwalu, którego tematyka stanowi niewątpliwie promocję wsi polskiej, zostali:

I miejsceJoanna Zaremba z Poświętnego
II miejsce Jakub Jakubczyk z Poświętnego
III miejsce Bartosz Pełka z Cielądza
Wyróżnienia otrzymało 5 osób:
- Paulina Stawińska – Cielądz
- Maria Trzcińska - Cielądz
- Angela Hozer - Gimnazjum w Rzeczycy
- Maja Staruch – Gimnazjum w Rzeczycy
- Krzysztof Mazgajewski – Jeżów

Licznik odwiedzin

Today0
Yesterday5
Week0
Month243
All65918

Currently are 22 guests and no members online

Strony polecane

Realizowane programy

  banner projektGim ok

 icon.jpg

wfos

logo
14949698931000 sks-logo-gotowe-12

LNU logo
Powered by Joomla!®. Copyright©2012 Gimnazjum im. J. Kochanowskiego w Rzeczycy.