Company Logo
slide 1 slide 2 slide 3

Wycieczka edukacyjna do ZOO Borysew

IMG 20171002 120240Wycieczka edukacyjna do ZOO Borysew - 2 października 2017r.
Jest to wyjątkowe miejsce w centralnej Polsce, gdzie można stanąć twarzą w twarz z egzotycznymi zwierzętami z całego świata. Podziwiać tu można około 80 gatunków zwierząt z 5 kontynentów m.in. białe tygrysy bengalskie, białe lwy, serwale, pumę amerykańską i płową, białe wilki, lemury, bawoły indyjskie, tapira, antylopy, zebry, małpy, kangury, kajmany, wielbłądy dwugarbne, żyrafy, rysie i wiele innych. Połażone na ponad 20 hektarach Zoo zwiedzaliśmy z przewodnikiem, który przekazał nam wiedzę o oglądanych gatunkach zwierząt, ich zwyczajach oraz o zabawnych zdarzeniach z życia ogrodu.

Niezwykle ciekawe, warte zobaczenia są pokazowe karmienia zwierząt, które odbywają się przy zwiedzających. Mieliśmy wyjątkowe szczęście, ponieważ czas trwania naszej wizyty w zoo to czas karmienia zwierząt. Nasi uczniowie obejrzeli pokazowe karmienie tygrysów, pelikanów, lwów surykatek oraz foki o imieniu Dawid.
W odpowiedzi na naturalną potrzebę bliskości człowieka ze zwierzętami utworzono Mini Zoo, gdzie dzieci, młodzież i dorośli bardzo chętnie spotykają się z kózkami miniaturkami, owieczkami kameruńskimi, alpakami, świnkami wietnamskimi, osiołkami i królikami. Wyjątkowo łagodne i cierpliwe zwierzęta chętnie pozwalają się głaskać, dotykać i karmić. Wizyta w tym miejscu była dla nas najsympatyczniejszym etapem zwiedzania.
W jednym z namiotów znajduje się nowocześnie wyposażona sala edukacyjna, gdzie uczestniczyliśmy w zajęciach lekcyjnych, pt. „Porównanie grup kręgowców”. Opiekę uczniom zapewniły panie: Ewa Sputowska, Emilia Gwizdoń i Antonina Karwat.

Ewa Sputowska


Licznik odwiedzin

Today0
Yesterday30
Week30
Month220
All61367

Currently are 11 guests and no members online

Strony polecane

Realizowane programy

  banner projektGim ok

 icon.jpg

wfos

logo
14949698931000 sks-logo-gotowe-12

LNU logo
Powered by Joomla!®. Copyright©2012 Gimnazjum im. J. Kochanowskiego w Rzeczycy.