Company Logo
slide 1 slide 2 slide 3

Wycieczka edukacyjna do ZOO Borysew

IMG 20171002 120240Wycieczka edukacyjna do ZOO Borysew - 2 października 2017r.
Jest to wyjątkowe miejsce w centralnej Polsce, gdzie można stanąć twarzą w twarz z egzotycznymi zwierzętami z całego świata. Podziwiać tu można około 80 gatunków zwierząt z 5 kontynentów m.in. białe tygrysy bengalskie, białe lwy, serwale, pumę amerykańską i płową, białe wilki, lemury, bawoły indyjskie, tapira, antylopy, zebry, małpy, kangury, kajmany, wielbłądy dwugarbne, żyrafy, rysie i wiele innych. Połażone na ponad 20 hektarach Zoo zwiedzaliśmy z przewodnikiem, który przekazał nam wiedzę o oglądanych gatunkach zwierząt, ich zwyczajach oraz o zabawnych zdarzeniach z życia ogrodu.

Niezwykle ciekawe, warte zobaczenia są pokazowe karmienia zwierząt, które odbywają się przy zwiedzających. Mieliśmy wyjątkowe szczęście, ponieważ czas trwania naszej wizyty w zoo to czas karmienia zwierząt. Nasi uczniowie obejrzeli pokazowe karmienie tygrysów, pelikanów, lwów surykatek oraz foki o imieniu Dawid.
W odpowiedzi na naturalną potrzebę bliskości człowieka ze zwierzętami utworzono Mini Zoo, gdzie dzieci, młodzież i dorośli bardzo chętnie spotykają się z kózkami miniaturkami, owieczkami kameruńskimi, alpakami, świnkami wietnamskimi, osiołkami i królikami. Wyjątkowo łagodne i cierpliwe zwierzęta chętnie pozwalają się głaskać, dotykać i karmić. Wizyta w tym miejscu była dla nas najsympatyczniejszym etapem zwiedzania.
W jednym z namiotów znajduje się nowocześnie wyposażona sala edukacyjna, gdzie uczestniczyliśmy w zajęciach lekcyjnych, pt. „Porównanie grup kręgowców”. Opiekę uczniom zapewniły panie: Ewa Sputowska, Emilia Gwizdoń i Antonina Karwat.

Ewa Sputowska


Licznik odwiedzin

Today0
Yesterday39
Week0
Month371
All50337

Currently are 6 guests and no members online

Strony polecane

Realizowane programy

  banner projektGim ok

 icon.jpg

wfos

logo
Powered by Joomla!®. Copyright©2012 Gimnazjum im. J. Kochanowskiego w Rzeczycy.