VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

IMG 5325Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ang. World Multiplication Table Day) to bezpłatna akcja edukacyjna. Odbywa się każdego roku w ostatni piątek września. 29 września 2017 roku szkoły z różnych stron świata, w tym nasze Gimnazjum, uczestniczyły w tym wydarzeniu. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania – uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia rozpoczęliśmy od apelu inaugurującego tę akcję. Pani Dyrektor Małgorzata Szczur zapoznała wszystkich z celami akcji i życzyła udanej zabawy. Potem Komisje Egzaminacyjne przeprowadzały egzaminy, wśród uczniów i nauczycieli naszej szkoły, z tabliczki mnożenia. „Egzamin” – brzmi bardzo groźnie i wielu osobom kojarzy się z trudnymi „przeprawami” – w formie testów, klasówek i zaliczeń. W trakcie ŚDTM egzaminy są znacznie przyjemniejsze! Ich główną formą są losy o różnym stopniu trudności. Każda osoba, która odpowiedziała (ustnie lub pisemnie) na 5 pytań z losu, otrzymała tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz imienny certyfikat. Po egzaminach w szkole, Patrol Egzaminacyjny udał się do Urzędu Gminy w Rzeczycy, aby sprawdzić, czy pracownicy tej instytucji też pamiętają tabliczkę mnożenia. Wszyscy dorośli zdobyli tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz imienne certyfikaty. Przeprowadzona akcja przyniosła wszystkim wiele radości i satysfakcji. GRATULUJEMY EKSPERTOM!!!
Opiekunem akcji w szkole była Aneta Machnicka.

Aneta Machnicka