Company Logo
slide 1 slide 2 slide 3

Dzień Edukacji Narodowej

IMG 5436W dniu 13.10.2017r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona Dniu Edukacji Narodowej oraz prezentacja przez uczniów projektu edukacyjnego „Przy renesansowym stole. Życie i twórczość Jana Kochanowskiego”. Uroczystość rozpoczęła się od przywitania zebranych: Wójta Gminy Rzeczyca Pana Marka Kaźmierczyka, Inspektora ds. Oświaty Pani Anny Stańczyk, Dyrektor Gimnazjum Pani Małgorzaty Szczur, nauczycieli oraz uczniów. Następnie głos zabrał Pan Wójt, który złożył życzenia wszystkim nauczycielom z okazji ich święta. W dalszej części akademii uczniowie klas II i III pod kierunkiem Pani Anny Malczewskiej i Pani Bożeny Legutowskiej zaprezentowali przedstawienie dotyczące Dnia Nauczyciela oraz Projekt Edukacyjny o patronie szkoły Janie Kochanowskim.
Projekt poetycko – muzyczny poświęcony Janowi Kochanowskiemu dotyczył informacji o życiu i twórczości poety oraz deklamacji jego utworów. Oprócz recytacji uczniowie przygotowali dekorację do przedstawienia, tj. chatę oraz dworek. W nastrój epoki wprowadził wszystkich akompaniament muzyczny w wykonaniu uczennicy klasy II a Weroniki Nowak.

Kolejna część przedstawienia dotyczyła Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie przedstawili dwie lekcje: język polski i matematykę, które rozbawiły zebranych widzów. Występ przeplatany był piosenkami. Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień, podziękowali za trud i poświęcenie w pracy z uczniami wręczając kwiaty nauczycielom i pracownikom szkoły.
Na zakończenie głos zabrała Pani Dyrektor Małgorzata Szczur, która złożyła wszystkim nauczycielom i pracownikom życzenia oraz wręczyła Nagrody Dyrektora.

Anna Malczewska

Licznik odwiedzin

Today1
Yesterday66
Week67
Month919
All57325

Currently are 16 guests and no members online

Strony polecane

Realizowane programy

  banner projektGim ok

 icon.jpg

wfos

logo
14949698931000 sks-logo-gotowe-12

LNU logo
Powered by Joomla!®. Copyright©2012 Gimnazjum im. J. Kochanowskiego w Rzeczycy.