Company Logo
slide 1 slide 2 slide 3

Dzień Edukacji Narodowej

IMG 5436W dniu 13.10.2017r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona Dniu Edukacji Narodowej oraz prezentacja przez uczniów projektu edukacyjnego „Przy renesansowym stole. Życie i twórczość Jana Kochanowskiego”. Uroczystość rozpoczęła się od przywitania zebranych: Wójta Gminy Rzeczyca Pana Marka Kaźmierczyka, Inspektora ds. Oświaty Pani Anny Stańczyk, Dyrektor Gimnazjum Pani Małgorzaty Szczur, nauczycieli oraz uczniów. Następnie głos zabrał Pan Wójt, który złożył życzenia wszystkim nauczycielom z okazji ich święta. W dalszej części akademii uczniowie klas II i III pod kierunkiem Pani Anny Malczewskiej i Pani Bożeny Legutowskiej zaprezentowali przedstawienie dotyczące Dnia Nauczyciela oraz Projekt Edukacyjny o patronie szkoły Janie Kochanowskim.
Projekt poetycko – muzyczny poświęcony Janowi Kochanowskiemu dotyczył informacji o życiu i twórczości poety oraz deklamacji jego utworów. Oprócz recytacji uczniowie przygotowali dekorację do przedstawienia, tj. chatę oraz dworek. W nastrój epoki wprowadził wszystkich akompaniament muzyczny w wykonaniu uczennicy klasy II a Weroniki Nowak.

Kolejna część przedstawienia dotyczyła Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie przedstawili dwie lekcje: język polski i matematykę, które rozbawiły zebranych widzów. Występ przeplatany był piosenkami. Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień, podziękowali za trud i poświęcenie w pracy z uczniami wręczając kwiaty nauczycielom i pracownikom szkoły.
Na zakończenie głos zabrała Pani Dyrektor Małgorzata Szczur, która złożyła wszystkim nauczycielom i pracownikom życzenia oraz wręczyła Nagrody Dyrektora.

Anna Malczewska

Licznik odwiedzin

Today0
Yesterday30
Week30
Month220
All61367

Currently are 4 guests and no members online

Strony polecane

Realizowane programy

  banner projektGim ok

 icon.jpg

wfos

logo
14949698931000 sks-logo-gotowe-12

LNU logo
Powered by Joomla!®. Copyright©2012 Gimnazjum im. J. Kochanowskiego w Rzeczycy.