Spektakl profilaktyczny pt. "Labirynt"

IMG 5414W dniu 11.10.2017 w Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Rzeczycy odbył się spektakl profilaktyczny pt. „Labirynt”.

Labirynt to sceniczna realizacja kilku najważniejszych zagadnień, związanych z programem profilaktyki, skierowanym do uczniów Gimnazjum.

Życie tej rodziny nie miało zapisać się na kartach historii, jako dramat, a przynajmniej dalece od tej myśli byli jej członkowie: ojciec, wybitny chirurg, od lat mozolnie i z niewątpliwymi sukcesami budujący swoją wysoką pozycję w środowisku medycznym, matka, utalentowana aktorka w stołecznym teatrze i ona, córka, dla której rodzice zarezerwowali wszystko, co najlepsze.

Moment inicjacji, związany ze środkami psychoaktywnymi, córka przeżywała już dawno, pod koniec szkoły podstawowej. Już wtedy stało się widoczne, że rodzice jej rówieśników niemający tak absorbujących i ważnych zajęć, jak jej rodzice – po prostu interesują się swoimi dziećmi.

Rodzice Kasi, pochłonięci swoimi sprawami i narastającym konfliktem na tle alkoholowego problemu ojca nie sądzili, że ich córka wkroczyła na drogę bez powrotu.

Wartości wychowawczo-profilaktyczne, które zostały pokazane w powyższym przedstawieniu to: kształtowanie u młodzieży umiejętności psychospołecznych, radzenie sobie z stresem, poszukiwanie pomocy, rozwiązywanie konfliktów i przewidywanie konsekwencji własnych działań.

W przedstawieniu udział brała młodzież wszystkich klas gimnazjum, a także uczniowie klasy VII SP wraz z nauczycielami.

Leon Karwat