Company Logo
slide 1 slide 2 slide 3

"Duchy" w gimnazjum

20171115 130954Listopad to czas refleksji nad życiem i przemijaniem, wspomnień, rozważań o bycie człowieka. 15 listopada 2017 roku uczniowie klasy III b zaprezentowali społeczności uczniowskiej przedstawienie "Dziady" cz.II autorstwa Adama Mickiewicza.Dekoracje, świece, odpowiednio dobrana muzyka- wszystkie wymienione elementy stworzyły nastrój na szkolnym korytarzu, który przeniósł gimnazjalistów i uczniów klas VII do świata wykreowanego przez naszego wieszcza narodowego. Widzowie poznali kolejno pojawiające się duchy: dzieci, złego Pana, Zosi,przekazujące ponadczasowe prawdy o człowieku i życiu na ziemi. Doznania wizualne i gra aktorska zostały wzmocnione efektami specjalnymi. Przedstawienie bardzo się spodobało zebranym osobom, a do jego realizacji doszło dzięki pani dyrektor Małgorzacie Szczur, która wspiera kreatywność uczniów i wszystkich nauczycieli. Młodzi wykonawcy zachęceni pozytywnym odbiorem ich pracy postanowili przygotować jeszcze jedno widowisko sceniczne. Nad scenariuszem przedstawienia czuwała pani Anita Kurpińska. Na uwagę zasługuje fakt, iż wszyscy uczniowie klasy III b zaangażowali się w występ i przygotowania.

Anita Kurpińska

 

Licznik odwiedzin

Today0
Yesterday30
Week30
Month220
All61367

Currently are 10 guests and no members online

Strony polecane

Realizowane programy

  banner projektGim ok

 icon.jpg

wfos

logo
14949698931000 sks-logo-gotowe-12

LNU logo
Powered by Joomla!®. Copyright©2012 Gimnazjum im. J. Kochanowskiego w Rzeczycy.