"Duchy" w gimnazjum

20171115 130954Listopad to czas refleksji nad życiem i przemijaniem, wspomnień, rozważań o bycie człowieka. 15 listopada 2017 roku uczniowie klasy III b zaprezentowali społeczności uczniowskiej przedstawienie "Dziady" cz.II autorstwa Adama Mickiewicza.Dekoracje, świece, odpowiednio dobrana muzyka- wszystkie wymienione elementy stworzyły nastrój na szkolnym korytarzu, który przeniósł gimnazjalistów i uczniów klas VII do świata wykreowanego przez naszego wieszcza narodowego. Widzowie poznali kolejno pojawiające się duchy: dzieci, złego Pana, Zosi,przekazujące ponadczasowe prawdy o człowieku i życiu na ziemi. Doznania wizualne i gra aktorska zostały wzmocnione efektami specjalnymi. Przedstawienie bardzo się spodobało zebranym osobom, a do jego realizacji doszło dzięki pani dyrektor Małgorzacie Szczur, która wspiera kreatywność uczniów i wszystkich nauczycieli. Młodzi wykonawcy zachęceni pozytywnym odbiorem ich pracy postanowili przygotować jeszcze jedno widowisko sceniczne. Nad scenariuszem przedstawienia czuwała pani Anita Kurpińska. Na uwagę zasługuje fakt, iż wszyscy uczniowie klasy III b zaangażowali się w występ i przygotowania.

Anita Kurpińska