Company Logo
slide 1 slide 2 slide 3

Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości

IMG 556199 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie naszej szkoły uczcili biorąc udział w kilku ważnych wydarzeniach:

- 10 listopada, uczestniczyli w uroczystej akademii. Następnie przy udziale pocztów sztandarowych w kościele parafialnym miała miejsce uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny.
Po złożeniu kwiatów pod obeliskiem nastąpiło oddanie hołdu bohaterom walk o niepodległość oraz apel pamięci.
W dalszej części dnia w ramach obchodu projektu „Tydzień konstytucyjny” nasi uczniowie byli zaproszeni na XXXVIII Sesję Rady Gmina Rzeczyca. Na początku sesji Wójt Gminy Rzeczyca Pan Marek Kaźmierczyk opowiedział uczniom o zasadach funkcjonowania samorządu terytorialnego. Wydarzenie to było świetną okazją do kształtowania postaw obywatelskich i patriotycznych.

Aby zapoczątkować obchody odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie klas drugich, pracując pod kierunkiem p. G. Stankiewicz i p. M. Skoneczny, przygotowali historyczną prezentację multimedialną. Prezentacja w sposób ciekawy i atrakcyjny przybliżyła uczniom najwspanialsze wydarzenia i postaci z czasów dynastii Piastów i Jagiellonów. Wszyscy gimnazjaliści obejrzeli prezentację 9 listopada 2017r.

Marta Skoneczny

Licznik odwiedzin

Today0
Yesterday48
Week169
Month892
All53188

Currently are 24 guests and no members online

Strony polecane

Realizowane programy

  banner projektGim ok

 icon.jpg

wfos

logo
Powered by Joomla!®. Copyright©2012 Gimnazjum im. J. Kochanowskiego w Rzeczycy.