Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości

IMG 556199 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie naszej szkoły uczcili biorąc udział w kilku ważnych wydarzeniach:

- 10 listopada, uczestniczyli w uroczystej akademii. Następnie przy udziale pocztów sztandarowych w kościele parafialnym miała miejsce uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny.
Po złożeniu kwiatów pod obeliskiem nastąpiło oddanie hołdu bohaterom walk o niepodległość oraz apel pamięci.
W dalszej części dnia w ramach obchodu projektu „Tydzień konstytucyjny” nasi uczniowie byli zaproszeni na XXXVIII Sesję Rady Gmina Rzeczyca. Na początku sesji Wójt Gminy Rzeczyca Pan Marek Kaźmierczyk opowiedział uczniom o zasadach funkcjonowania samorządu terytorialnego. Wydarzenie to było świetną okazją do kształtowania postaw obywatelskich i patriotycznych.

Aby zapoczątkować obchody odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie klas drugich, pracując pod kierunkiem p. G. Stankiewicz i p. M. Skoneczny, przygotowali historyczną prezentację multimedialną. Prezentacja w sposób ciekawy i atrakcyjny przybliżyła uczniom najwspanialsze wydarzenia i postaci z czasów dynastii Piastów i Jagiellonów. Wszyscy gimnazjaliści obejrzeli prezentację 9 listopada 2017r.

Marta Skoneczny