"Der gestiefelte Kater"

20171127 10500327.11.2017 r. odbyło się w naszej szkole przedstawienie teatralne w języku niemieckim pt. "Der gestiefelte Kater" ("Kot w butach") przygotowane przez uczniów kl. II Gimnazjum pod kierunkiem nauczyciela j. niemieckiego. Przedsięwzięcie wymagało od uczniów dużego wysiłku, ale sprawiło im też sporo radości. Uczniowie uczyli się z zapałem i cierpliwością. W trakcie przygotowań do przedstawienia mieli możliwość rozwijania uzdolnień artystycznych oraz pogłębiania wiedzy w zakresie języka niemieckiego. Doskonalili również poprawną wymowę poprzez odgrywanie swoich ról. Uczniowie z dużym zaangażowaniem przygotowali maski, i potrzebne rekwizyty. Celem przedstawienia było zapoznanie uczniów ze znajomością literatury krajów obszaru niemieckojęzycznego. Młodzi aktorzy wystąpili przed swoimi młodszymi kolegami ze szkoły podstawowej z klasy VI, ucząc i bawiąc ich, ale też pokazując, że nauka języka obcego to świetna zabawa.

Agata Ostalska