Company Logo
slide 1 slide 2 slide 3

'Cyberprzestępczość w internecie"

 MG 0078W dniu 26.02.2018r. w Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Rzeczycy odbyło się spotkanie z st. sierżant p. Martą Mysur reprezentującą KPP w Tomaszowie Mazowieckim z młodzieżą gimnazjalną, a także z uczniami klas VI-VII SP w Rzeczycy.
Cyberprzestępczość jest nową i jedyną z najszybciej rozwijających się form przestępczości transgranicznych.
Przestępczość komputerowa od początku towarzyszyła rozwojowi nowoczesnych technologii, stopniowo zyskując na znaczeniu w policyjnych statystykach.
Według stanu na dzień dzisiejszy, w ogromnej ilości państw powstały osobne komórki organów ścigania, których przedmiotem działania jest wyłącznie walka z cyberprzestępcami.
Swoisty znak czasu stanowią policyjne przeszukania, których najważniejszym uczestnikiem jest często informatyk śledczy, gwarantujący prawidłowe zabezpieczenie materiału dowodowego (komputery, telefony komórkowe, karty pamięci).

Bezsprzeczne najważniejsze z zagrożeń, jakie czyhają na współczesną młodzież ze strony cyberprzestępczości to ”zwykli oszuści”. Jest wysoce prawdopodobnym, że trafiając w sieci na wyjątkowo atrakcyjną ofertę sprzedaży spotykamy się właśnie z próbą wyłudzenia, a opłacony przez nas towar nigdy nie zostanie dostarczony na adres zamawiającego. Rożnego rodzaju oszuści przenieśli się do cyberświata, a ich celem stały się dane osobowe i wszelkiego rodzaju informacje o internautach oraz ich pieniądzach. Młodzież z tego spotkania dowiedziała się m. in. iż czyny przestępcze dokonane przy użyciu sieci łączności elektronicznej i systemów informatycznych to:
- tradycyjne formy przestępstw (oszustwa, fałszerstwo)
- publikacje nielegalnych treści w mediach elektronicznych
- przestępstwa typowe – ataki przeciwko systemom informatycznym ,sabotaż informatyczny, ataki typu DOS.
Młodzież gimnazjum oraz uczniowie klas VI-VII SP w Rzeczycy wraz z opiekunami z uwagą wsłuchiwali się w przekazane treści nt. cyberprzestępczości w sieci, jakie są zagrożenia internetowe poprzez kontakt z przemocą, uzależnieniem, pedofilią oraz nieświadomym udostępnianiem. Korzystając z poczty elektronicznej możemy otrzymywać nieoczekiwane maile reklamujące różnego typu produkty. Takie maile nazywamy spamem.

Leon Karwat


Licznik odwiedzin

Today20
Yesterday20
Week86
Month303
All58780

Currently are 10 guests and no members online

Strony polecane

Realizowane programy

  banner projektGim ok

 icon.jpg

wfos

logo
14949698931000 sks-logo-gotowe-12

LNU logo
Powered by Joomla!®. Copyright©2012 Gimnazjum im. J. Kochanowskiego w Rzeczycy.