Company Logo
slide 1 slide 2 slide 3

'Cyberprzestępczość w internecie"

 MG 0078W dniu 26.02.2018r. w Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Rzeczycy odbyło się spotkanie z st. sierżant p. Martą Mysur reprezentującą KPP w Tomaszowie Mazowieckim z młodzieżą gimnazjalną, a także z uczniami klas VI-VII SP w Rzeczycy.
Cyberprzestępczość jest nową i jedyną z najszybciej rozwijających się form przestępczości transgranicznych.
Przestępczość komputerowa od początku towarzyszyła rozwojowi nowoczesnych technologii, stopniowo zyskując na znaczeniu w policyjnych statystykach.
Według stanu na dzień dzisiejszy, w ogromnej ilości państw powstały osobne komórki organów ścigania, których przedmiotem działania jest wyłącznie walka z cyberprzestępcami.
Swoisty znak czasu stanowią policyjne przeszukania, których najważniejszym uczestnikiem jest często informatyk śledczy, gwarantujący prawidłowe zabezpieczenie materiału dowodowego (komputery, telefony komórkowe, karty pamięci).

Bezsprzeczne najważniejsze z zagrożeń, jakie czyhają na współczesną młodzież ze strony cyberprzestępczości to ”zwykli oszuści”. Jest wysoce prawdopodobnym, że trafiając w sieci na wyjątkowo atrakcyjną ofertę sprzedaży spotykamy się właśnie z próbą wyłudzenia, a opłacony przez nas towar nigdy nie zostanie dostarczony na adres zamawiającego. Rożnego rodzaju oszuści przenieśli się do cyberświata, a ich celem stały się dane osobowe i wszelkiego rodzaju informacje o internautach oraz ich pieniądzach. Młodzież z tego spotkania dowiedziała się m. in. iż czyny przestępcze dokonane przy użyciu sieci łączności elektronicznej i systemów informatycznych to:
- tradycyjne formy przestępstw (oszustwa, fałszerstwo)
- publikacje nielegalnych treści w mediach elektronicznych
- przestępstwa typowe – ataki przeciwko systemom informatycznym ,sabotaż informatyczny, ataki typu DOS.
Młodzież gimnazjum oraz uczniowie klas VI-VII SP w Rzeczycy wraz z opiekunami z uwagą wsłuchiwali się w przekazane treści nt. cyberprzestępczości w sieci, jakie są zagrożenia internetowe poprzez kontakt z przemocą, uzależnieniem, pedofilią oraz nieświadomym udostępnianiem. Korzystając z poczty elektronicznej możemy otrzymywać nieoczekiwane maile reklamujące różnego typu produkty. Takie maile nazywamy spamem.

Leon Karwat


Licznik odwiedzin

Today21
Yesterday31
Week85
Month571
All62373

Currently are 4 guests and no members online

Strony polecane

Realizowane programy

  banner projektGim ok

 icon.jpg

wfos

logo
14949698931000 sks-logo-gotowe-12

LNU logo
Powered by Joomla!®. Copyright©2012 Gimnazjum im. J. Kochanowskiego w Rzeczycy.