Company Logo
slide 1 slide 2 slide 3

Gimnazjum w Rzeczycy przystąpiło do projektu „100 szkół na Godzinę Kodowania"

image001Sto szkół w Polsce otrzymało darmowy dostęp do internetowej platformy do nauki programowania. To jeden z elementów akcji "100 szkół na Godzinę Kodowania" zorganizowanej przez Fundację Liga Niezwykłych Umysłów, która promuje naukę programowania wśród uczniów. Nasze Gimnazjum włączyło się do projektu. Nasi uczniowie będą mieli możliwość wykorzystania nowego sprzętu w pracowni internetowej. 

To oferta przede wszystkim dla szkół z mniejszych miejscowości. "Chcielibyśmy dotrzeć do szkół, które znajdują się w mniejszych miejscowościach, gdzie tak na co dzień jest trochę słabiej z dostępem do technologii. Naszą misją jest dotrzeć tam, gdzie dużym się nie chciało albo nie mieli takiej możliwości" – podkreśla współautor i współpomysłodawca Fundacji Wojciech Majeran.

W jego ocenie w szkołach na poziomie gimnazjalnym istnieje luka w nauce programowania. "Okazało się, że szkoły w Polsce nie nadążają za potrzebami związanymi z nauką programowania, a młodzi ludzie chcą i marzą o tym, aby w tych technologiach znajdować swoją przyszłość" - powiedział.

Fundacja Liga Niezwykłych Umysłów została założona w kwietniu 2016 roku we Wrocławiu. Jej ideą od samego początku jest promowanie nauki programowania wśród uczniów szkół. W tym celu powstała internetowa platforma do praktycznej nauki programowania. Obecnie z licencji korzysta 71 szkół średnich we Wrocławiu i 23 szkoły w regionie dolnośląskim.


Rejestracja w projekcie "100 szkół na Godzinę Kodowania"

www.lnu.org.pl I www.edukacja.lnu.org.pl

Licznik odwiedzin

Today23
Yesterday31
Week87
Month573
All62375

Currently are 5 guests and no members online

Strony polecane

Realizowane programy

  banner projektGim ok

 icon.jpg

wfos

logo
14949698931000 sks-logo-gotowe-12

LNU logo
Powered by Joomla!®. Copyright©2012 Gimnazjum im. J. Kochanowskiego w Rzeczycy.