Rambit "Las - zielone płuca Europy"

MG 5084W dniach 8 – 9 czerwca 2017r. odbył się już po raz szósty Rambit. Tegoroczna edycja dotyczyła tematyki przyrodniczo – europejskiej. Uczestnikami Rambitu byli uczniowie ze szkół: Budziszewice, Czerniewice, Inowłódz, Lubochnia, Poświętne i Rzeczyca. Pierwszego dnia wszyscy uczestnicy wzięli udział w marszu na orientację pokonując trasę ok.8 km po terenie Nadleśnictwa Spała. Na trzech stacjach terenowych wykonywali konkurencje sprawnościowe: rzut szyszką do kosza, szukanie piłeczek na czas i bieg wahadłowy. Na końcu trasy wszyscy uczniowie i opiekunowie oraz leśnicy spotkali się przy posiłku regeneracyjnym. Na kompleksie sportowym przy szkole w Rzeczycy została rozstrzygnięta konkurencja „piła moja – twoja”. Tytuł Najlepszego Pilarza w kategorii chłopców zdobyli uczniowie z Gimnazjum w Lubochni, a w kategorii dziewcząt - z Gimnazjum w Budziszewicach. Zwycięzcy otrzymali puchary ufundowane przez Pana Wójta Marka Kaźmierczyka.

Po pierwszym dniu punktacja przedstawiała się następująco:
I miejsce Rzeczyca 16 pkt.
II miejsce Budziszewice i Czerniewice po 12 pkt.
III miejsce Inowłódz i Lubochnia 11 pkt.
IV miejsce Poświętne 9 pkt.
Drugiego dnia drużyny odpowiadały na pytania z wiedzy o Unii Europejskiej, prezentowały układy taneczne oraz wykonywały prace plastyczne na temat „Las – zielone płuca Europy”. Dodatkowo dwuosobowe zespoły wyszukiwały informacji na temat funduszy Unii Europejskiej i opracowywały odpowiedzi na pytania przygotowane przez Wójta Gminy Rzeczyca, Pana Marka Kaźmierczyka. W konkursie plastycznym zwyciężyły uczennice
z Rzeczycy.
Komisja w składzie: Zastępca Wójta, Pani Iwona Łuszcz-Krawczyk, Dyrektor Gimnazjum, Pani Grażyna Kielan, Komendant Posterunku Straży Leśnej, Pan Jacek Werkowski oraz Pani Barbara Górska nauczyciel wiedzy o społeczeństwie Gimnazjum w Budziszewicach przedstawiła klasyfikację końcową Rambitu:
I miejsce Rzeczyca 39 pkt.
II miejsce Budziszewice i Czerniewice 34 pkt.
III miejsce Poświętne 30 pkt.
IV miejsce Inowłódz 29 pkt.
V miejsce Lubochnia 22 pkt.
Konkurs odbył się pod patronatem Wójta Gminy Rzeczyca, Pana Marka Kaźmierczyka oraz Nadleśniczego Nadleśnictwa Spała, Pana Jacka Wójtowicza.
Nad całością przygotowań czuwała Pani Dyrektor Grażyna Kielan.
Opiekunami uczniów byli: Andrzej Gwizdoń, Aneta Machnicka, Ewa Sputowska, Grażyna Stankiewicz, Rafał Strawiński.