Company Logo
slide 1 slide 2 slide 3

IMG 1607Takiego aplauzu i emocji dawno nie widzieliśmy w naszej rzeczyckiej hali. Młodzież gimnazjalna na fali młodości dała się ponieść pozytywnej zabawie i rywalizacji. Już sam przemarsz zespołów przed wiwatującymi kibicami napawał wszystkich nadzieją, na trzygodzinny koncert wiedzy i sprawności. Mowa oczywiście o RAMBICIE EKOLOGICZNYM, którego pomysłodawcą jest Wójt Gminy Marek Kaźmierczyk. Koordynatorami ze strony Gimnazjum były: Dyrektor Gimnazjum Grażyna Kielan oraz nauczyciele: Ewa Sputowska i Emilia Gwizdoń. Tak jak wspomniałem, w rytmie mającej ekologiczny wydźwięk piosenki, wkroczyli na halę reprezentanci gimnazjów: Budziszewic, Czerniewic, Inowłodza, Lubochni i Rzeczycy. Wejście przygotowanych doskonale drużyn w rekwizyty wiosenne, tj.: kwiaty, kapelusze, wianki i transparenty, dały nam dorosłym po raz wtóry informację, że nasza młodzież (pod opieką nauczycieli) potrafi bardzo wiele! Wracając do scenariusza, poszczególne zespoły gmin za bardzo ciepłe przyjęcie przez widownię, zrewanżowały się na powitanie gromkimi okrzykami ekologicznymi. Po zajęciu miejsc w wydzielonych sektorach nastąpił moment powitania gości a byli nimi: Grzegorz Socha - przedstawiciel Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Łodzi, Starostwo Powiatowe reprezentował Członek Zarządu Powiatu – Leon Karwat, Nadleśnictwo Spała – Marek Leszczyński, Wójt Gminy Inowłódz – Zenon Chojnacki, Dyrektor Gimnazjum w Inowłodzu – Małgorzata Tabor, Dyrektor Zespołu Szkół i Przedszkola w Czerniewicach – Andrzej Obiała, Dyrektor Gimnazjum w Lubochni – Wojciech Sitek.  


„ Nie zapomniałem ”, jako prowadzący Rambit powitać gospodarzy:  Wójta Gminy Rzeczyca – Marka Kaźmierczyka, Przewodniczącego Rady Gminy Rzeczyca- Wojciecha Szopę, Zastępcę Wójta Gminy – Iwonę Łuszcz-Krawczyk, Dyrektora Gimnazjum w Rzeczycy – Grażynę Kielan, Skarbnika Gminy- Grażynę Frączak. Nieodzownym w tym momencie było przedstawienie jury: przewodniczącą - Iwonę Łuszcz -Krawczyk, członków: Ewę Sputowską, Grzegorza Sochę, Leona Karwata i Marka Leszczyńskiego. W tym momencie na parkiet wbiegły tańczące dziewczęta Gimnazjum z Rzeczycy po opieką Karoliny Walczyk , które uaktywniły ruchowo wszystkich i wprowadziły wesoły nastrój. Po części oficjalnej, przy rytmach muzyki przygotowanej przez inżynierów dźwięku: Michała Kucharskiego i Dominika Rosiaka, przystąpiliśmy do meritum spotkania.
 Konkurs Plastyczny o tematyce ekologicznej reprezentowało po dwoje gimnazjalistów.  Z Rzeczycy były to: Michalina Królik i Patrycja Kośka. Strefa wiedzy ekologicznej rozpoczęła się od przekazania pytań na ręce Przewodniczącej Jury, przez Wójta Gminy.
25 pytań za 3 punkty i 25 pytań za 5 punktów umieszczono na tablicy. Zmysł taktyczny i odwaga decydowały wśród trzech reprezentantów wiedzy ekologicznej, które pytania i za ile punktów wybrać. Owe dylematy w rzeczyckiej drużynie rozwiązywały: Natalia Pawłowska, Michalina Wlazło i Patrycja Bocheńska. Wiedza teoretyczna przeplatała się z konkurencjami sprawnościowymi a mianowicie: slalom, przenoszenie piłek lekarskich, strzał do bramki i na koniec typowa dla ekologii segregacja śmieci. W naszej drużynie najlepiej zaprezentowali się: Natalia Chojecka, Karolina Bursztyńska, Sylwia Rydz, Żaklina Karwat, Jan Wenecki, Dominik Winiarski, Sebastian Szopa i Rafał Gwizdoń.  Jak zawsze, kiedy dochodzi do bezpośredniej rywalizacji drużyn, emocje sięgają zenitu. Bardzo widowiskowa i najbardziej męcząca była segregacja śmieci, bo nie dość, że trzeba było właściwie zakwalifikować odpad do pojemnika, to była to konkurencja na czas. Skoro mowa o czasie, to mierzenia szybkości trwania poszczególnych konkurencji, podjął się i wywiązał znakomicie sędzia Rafał Strawiński. Równie wspaniale w swych poczynaniach organizacyjnych radziła sobie grupa uczniów zabezpieczająca konkurencje sportowe w składzie: Agata Świderek, Kinga Malczewska, Rafał Karwat, Michał Jeleń, Mateusz Skołt i Dominik Frączak.  Po zakończonym współzawodnictwie z wiedzy, sprawności i plastyki, jury udało się na naradę, aby podsumować pracę poszczególnych drużyn. Przerwę tę wykorzystaliśmy na prawdziwe popisy zespołów tanecznych ze wszystkich gimnazjów. Rzeczycę,  koncertowo raz jeszcze, reprezentowała Karolina Walczyk z koleżankami: Żaklina Karwat, Agnieszka Wielgus, Ewa Kobacka, Karolina Kmita, Agnieszka Bigos, Wiktoria Jaworska, Daria Socha i Sylwia Rydz.  Solo zatańczyła  Karolina Jędryka. Po obradach, przewodnicząca jury Iwona Łuszcz –Krawczyk zakomunikowała, że po dogrywce, ostateczna klasyfikacja przedstawia się następująco:
 I miejsce Gimnazjum w Rzeczycy
 II miejsce Gimnazjum w Czerniewicach
III miejsce Gimnazjum w Inowłodzu,
IV miejsce Gimnazjum w Lubochni,
V miejsce Gimnazjum w Budziszewicach
W konkursie plastycznym:
 I miejsce zdobyły dziewczęta z Czerniewic
 II miejsce zajęły pozostałe Gimnazja
Po wystąpieniu wszystkich drużyn do dekoracji, medale ufundowane przez Starostwo Powiatowe, otrzymali uczestnicy wiedzy, sportu i konkursu plastycznego. Ponadto  każdy otrzymał gadget w postaci pendrive’ów. Szkoły natomiast otrzymały: kosze do segregacji śmieci, fantomy, walizki eko-badacza, mikroskop i piłki. Wójt Gminy Marek Kaźmierczyk przedstawił nam fundatorów nagród a byli nimi: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w kwocie 14000zł.  Po 1300 zł na organizację eventu przeznaczyło Starostwo Powiatowe i Urząd Gminy w Rzeczycy. Na koniec podziękował wszystkim szkołom za udział w Rambicie i doskonałą zabawę zapraszając wszystkich na podobne lub inne przedsięwzięcia organizowane przez Urząd Gminy i Gimnazjum w Rzeczycy. W realizację imprezy ze strony Gimnazjum włączyli się:  Emilia Gwizdoń i Ewa Sputowska -przygotowanie drużyny z wiedzy ekologicznej, Rafał Strawiński i Andrzej Gwizdoń – przygotowanie do konkurencji sportowych, Agnieszka Przygoda, Ewa Sputowska, Bernardeta Grot – oprawa plastyczna, Krzysztof Piechna i Katarzyna Wójtowicz - kwestie organizacyjne w hali. Zabezpieczenie medyczne w tym dniu sprawował Kamil Wójciak.  Rambit ekologiczny był doskonałą integracją młodzieży. Mając na uwadze sukces Rambitu Olimpijskiego z poprzedniego roku i tegorocznego Rambitu Ekologicznego, zastanawiamy się nad organizacją spotkania w roku następnym.
Jakich treści będzie dotyczył ???  To pytanie kierujemy do naszej młodzieży !!!

Licznik odwiedzin

Today0
Yesterday5
Week0
Month243
All65918

Currently are 21 guests and no members online

Strony polecane

Realizowane programy

  banner projektGim ok

 icon.jpg

wfos

logo
14949698931000 sks-logo-gotowe-12

LNU logo
Powered by Joomla!®. Copyright©2012 Gimnazjum im. J. Kochanowskiego w Rzeczycy.